Omslagsbild

Mötesplats Tuve

MUNICIPAL_UNIT

Mötesplats Tuve

@motesplats-tuve · 0 följare Automatisk

kalender.se/motesplats-tuve
Automatisk profil

Evenemangen hämtas automatiskt från . Representerar du denna organisation?

Ta kontroll över profilen
Mötesplats Tuve
Publikt årshjul

Mötesplats Tuve 2026

Här visas publika aktiviteter, evenemang och viktiga datum för Mötesplats Tuve under 2026 i ett visuellt årshjul.

116 publika händelser 0 följare 1 publika kalendrar Byggs automatiskt från publika kalendrar

Den här sidan visar organisationens publika översikt. För egna processer, kampanjer och intern planering använder ni arbetsytan för årshjul.

Öppna delbar vy

Publik överblick

Året i ett hjul

116händelser
Årshjul 2026Cirkulär kalendervy med månader, veckor och händelser för 20262345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152januarifebruarimarsaprilmajjunijuliaugustiseptemberoktobernovemberdecember2026Mötesplats Tuve

62 aktiviteter får inte plats i cirkeln. Alla finns i händelselistan.

Klicka på en aktivitet i hjulet för mer information och använd kategorierna för att filtrera vyn.

Kategorier

Kommande aktiviteter

  1. Mötesplats Tuve: Samtalsgrupp för män

    · Tuve Torg 5

    Träffar för män där du kan ta del av social samvaro och samtal som kan förgylla vardagen. Obs! Begränsat antal platser, kontakta mötesplatsen vid frågor. I samarbete med Lions i...

  2. Mötesplats Tuve: Måla med olja

    · Tuve Torg 5

    Gruppen träffas och delar inspiration och tips med varandra. Gruppen målar främst i olja och akryl. Obs! Begränsat antal platser, ta först kontakt med mötesplatsen om du är intr...

  3. Mötesplats Tuve: Suomalainen iltapäivä / Eftermiddagar på finska

    · Tuve Torg 5

    Juomme kahvia, juttelemme ja jaamme elämäntarinoita! Vapaaehtoistoiminnan Ritvan ja yhteistyössä Eläkeläisten liiton kanssa. Vi fikar, pratar och delar livsberättelser! Med volo...

  4. Mötesplats Tuve: Canasta

    · Tuve Torg 5

    Gruppen träffas och spelar kortspelet Canasta. Obs! Begränsat antal platser, kontakta mötesplatsen vid intresse. I samarbete med SPF seniorerna. Observera: 24 augusti–15 septemb...

  5. Mötesplats Tuve: Gympa

    · Tuve Torg 5

    Var med på klassisk gympa som utförs till inspelade instruktioner. Ta med egen yogamatta, vattenflaska och inneskor. Obs! Begränsat antal platser, kontakta mötesplatsen vid intr...

  6. Mötesplats Tuve: Social gemenskap med volontär

    · Tuve Torg 5

    Kom in och prata bort en stund över en kopp kaffe eller te tillsammans med volontär! Kontakt: 031-366 80 21 · motesplatser.hisingen@aldrevardomsorg.goteborg.se Bild: Illustratio...

  7. Mötesplats Tuve: Akvarellmålning med Art Indigo

    · Tuve Torg 5

    Gruppen träffas och målar främst i akvarell i sällskap av varandra. Deltagarna tipsar varandra men gruppen passar inte nybörjare då ingen handledare finns på plats. I samarbete ...

  8. Mötesplats Tuve: Cirkelkören

    · Tuve Torg 5

    Allsång med allt från gamla klassiker till Viva España finns på repertoaren. Inga förkunskaper krävs. Begränsat antal platser, kontakta mötesplatsen vid eventuella frågor. Obs! ...

  9. Digitalt stöd med SeniorNet

    · Tuve Torg 5

    Behöver du hjälp med mobilen eller surfplattan? Känns mobilen eller surfplattan ibland lite krånglig? Kom förbi så hjälper vi dig med enklare frågor och funderingar. Vi kan blan...

  10. Mötesplats Tuve: Öppet hus

    · Tuve Torg 5

    Kom in och prata bort en stund, självservering av te och kaffe. Först på plats? Sätt gärna på kaffebryggaren! Kontakt: 031-366 80 21 · motesplatser.hisingen@aldrevardomsorg.gote...

  11. Mötesplats Tuve: Gympa på storbild

    · Tuve Torg 5

    Sittande och stående, vi utför enkla rörelser tillsammans efter film på storbild. Delta efter egen förmåga. Observera att starttiden har ändrats till 15 minuter senare denna ter...

  12. Mötesplats Tuve: Stolsyoga

    · Tuve Torg 5

    Traditionella övningar i yoga som är anpassade för sittande ställning. Vi tränar andning och det inre lugnet. Observera att tiden för aktiviteten har ändrats med 15 minuter denn...