Omslagsbild

Al Wahda FC

Förening

Al Wahda FC

@al-wahda-fc · 0 följare Automatisk

kalender.se/al-wahda-fc

Nästa match

Al Wahda FC vs Al Kuwait

AFC Champions League Elite · ons 16 sep. · 16:00

Säsong

2026

Al Wahda FC vs Al Kuwait

ons 16 sep. · AFC Champions League Two

Al Nahyan Stadium

Al Wahda FC vs Nasaf

ons 14 okt. · AFC Champions League Two

Markaziy Stadium

Al Wahda FC vs Khalidiya

ons 28 okt. · AFC Champions League Two

Tabelläge

Tabellposition kommer in automatiskt när ligadata är tillgänglig.

Senaste formen

Resultat och trend

AFC Champions League Elite
O

Al Wahda FC vs Buchbach

tis 14 juli

2 - 2
Slut

Tabell runt laget

Närmaste konkurrenter

Tabellen visas här när ligan har uppdaterats.

Al Wahda FC
Publikt årshjul

Al Wahda FC 2026

Här visas publika aktiviteter, evenemang och viktiga datum för Al Wahda FC under 2026 i ett visuellt årshjul.

8 publika händelser 0 följare 1 publika kalendrar Byggs automatiskt från publika kalendrar

Den här sidan visar organisationens publika översikt. För egna processer, kampanjer och intern planering använder ni arbetsytan för årshjul.

Öppna delbar vy

Publik överblick

Året i ett hjul

8händelser
Årshjul 2026Cirkulär kalendervy med månader, veckor och händelser för 20265-1112-1819-2526-12-89-1516-2223-12-89-1516-2223-2930-56-1213-1920-2627-34-1011-1718-2425-311-78-1415-2122-2829-56-1213-1920-2627-23-910-1617-2324-3031-67-1314-2021-2728-45-1112-1819-2526-12-89-1516-2223-2930-67-1314-2021-27JanuariFebruariMarsAprilMajJuniJuliAugustiSeptemberOktoberNovemberDecember2026Al Wahda FC

Klicka på en aktivitet i hjulet för mer information och använd kategorierna för att filtrera vyn.

Kategorier

Kommande aktiviteter

  1. Al Wahda FC vs Al Kuwait

    · Al Nahyan Stadium

    AFC Champions League Two Group Stage - 1 Arena: Al Nahyan Stadium, Abu Dhabi

  2. Nasaf vs Al Wahda FC

    · Markaziy Stadium

    AFC Champions League Two Group Stage - 2 Arena: Markaziy Stadium, Qarshi

  3. Khalidiya vs Al Wahda FC

    AFC Champions League Two Group Stage - 3

  4. Al Wahda FC vs Khalidiya

    · Al Nahyan Stadium

    AFC Champions League Two Group Stage - 4 Arena: Al Nahyan Stadium, Abu Dhabi

  5. Al Kuwait vs Al Wahda FC

    · Al Kuwait Sports Club Stadium

    AFC Champions League Two Group Stage - 5 Arena: Al Kuwait Sports Club Stadium, Kuwait

  6. Al Wahda FC vs Nasaf

    · Al Nahyan Stadium

    AFC Champions League Two Group Stage - 6 Arena: Al Nahyan Stadium, Abu Dhabi

Automatisk klubbprofil Inte officiell klubbkanal

Den här profilsidan skapas automatiskt från matchdata och används för lagets kalender, feed och uppdateringar på Kalender.se. Så länge klubben inte har tagit över profilen är sidan informativ och inofficiell.

Nästa match är mot Al Kuwait ons 16 sep.. Hemmaarena är Al Nahyan Stadium.