Omslagsbild

AIK Stockholm

Förening

AIK Stockholm

@aik-stockholm · 0 följare Automatisk

kalender.se/aik-stockholm

Nästa match

AIK Stockholm vs Hammarby FF

Allsvenskan · sön 30 aug. · 12:00

Säsong

2026

AIK Stockholm vs Hammarby FF

sön 30 aug. · Allsvenskan

Strawberry Arena

AIK Stockholm vs Malmo FF

mån 7 sep. · Allsvenskan

Eleda Stadion

AIK Stockholm vs Vasteras SK FK

lör 12 sep. · Allsvenskan

Strawberry Arena

Tabelläge

Placering
6
Poäng
28
Rad
8-4-5
Målskillnad
0

Senaste formen

Resultat och trend

Allsvenskan
V V V F O

AIK Stockholm vs Piteå

tors 20 aug.

0 - 3
Slut

AIK Stockholm vs Djurgardens IF

sön 16 aug.

1 - 3
Slut

AIK Stockholm vs Orgryte IS

lör 8 aug.

3 - 4
Slut

Tabell runt laget

Närmaste konkurrenter

4

Djurgardens IF

17 matcher

+18
29 p
5

IF Elfsborg

18 matcher

+6
28 p
6

AIK Stockholm

17 matcher

0
28 p
7

Malmo FF

18 matcher

+2
26 p
8

Vasteras SK FK

18 matcher

-7
26 p
AIK Stockholm
Publikt årshjul

AIK Stockholm 2026

Här visas publika aktiviteter, evenemang och viktiga datum för AIK Stockholm under 2026 i ett visuellt årshjul.

35 publika händelser 0 följare 1 publika kalendrar Byggs automatiskt från publika kalendrar

Den här sidan visar organisationens publika översikt. För egna processer, kampanjer och intern planering använder ni arbetsytan för årshjul.

Öppna delbar vy

Publik överblick

Året i ett hjul

35händelser
Årshjul 2026Cirkulär kalendervy med månader, veckor och händelser för 20265-1112-1819-2526-12-89-1516-2223-12-89-1516-2223-2930-56-1213-1920-2627-34-1011-1718-2425-311-78-1415-2122-2829-56-1213-1920-2627-23-910-1617-2324-3031-67-1314-2021-2728-45-1112-1819-2526-12-89-1516-2223-2930-67-1314-2021-27JanuariFebruariMarsAprilMajJuniJuliAugustiSeptemberOktoberNovemberDecember2026AIK Stockholm

Klicka på en aktivitet i hjulet för mer information och använd kategorierna för att filtrera vyn.

Kategorier

Kommande aktiviteter

  1. AIK Stockholm vs Hammarby FF

    · Strawberry Arena

    Allsvenskan Regular Season - 19 Arena: Strawberry Arena, Solna

  2. Malmo FF vs AIK Stockholm

    · Eleda Stadion

    Allsvenskan Regular Season - 20 Arena: Eleda Stadion

  3. AIK Stockholm vs Vasteras SK FK

    · Strawberry Arena

    Allsvenskan Regular Season - 21 Arena: Strawberry Arena, Solna

  4. AIK Stockholm vs Mjallby AIF

    · Strawberry Arena

    Allsvenskan Regular Season - 18 Arena: Strawberry Arena, Solna

  5. Halmstad vs AIK Stockholm

    Allsvenskan Regular Season - 22 , Halmstad

  6. AIK Stockholm vs IF Brommapojkarna

    · Strawberry Arena

    Allsvenskan Regular Season - 23 Arena: Strawberry Arena, Solna

  7. AIK Stockholm vs IFK Goteborg

    · Strawberry Arena

    Allsvenskan Regular Season - 24 Arena: Strawberry Arena, Solna

  8. Sirius vs AIK Stockholm

    · Studenternas IP

    Allsvenskan Regular Season - 25 Arena: Studenternas IP, Uppsala

  9. AIK Stockholm vs IF Elfsborg

    · Strawberry Arena

    Allsvenskan Regular Season - 26 Arena: Strawberry Arena, Solna

  10. Gais vs AIK Stockholm

    Allsvenskan Regular Season - 27

  11. AIK Stockholm vs BK Hacken

    · Strawberry Arena

    Allsvenskan Regular Season - 28 Arena: Strawberry Arena, Solna

  12. AIK Stockholm vs Degerfors IF

    · Strawberry Arena

    Allsvenskan Regular Season - 29 Arena: Strawberry Arena, Solna

Automatisk klubbprofil Inte officiell klubbkanal

Den här profilsidan skapas automatiskt från matchdata och används för lagets kalender, feed och uppdateringar på Kalender.se. Så länge klubben inte har tagit över profilen är sidan informativ och inofficiell.

AIK Stockholm ligger 6:e i Allsvenskan med 28 poäng. Nästa match är mot Hammarby FF sön 30 aug.. Hemmaarena är Friends Arena.